3 moduły Creo, dzięki którym będziesz szybko tworzyć niezwykłe projekty.
Podstawowe systemy 3D CAD świetnie się spisują, kiedy chcesz tworzyć nieskomplikowaną geometrię i realizować proste założenia projektowe. Ale kiedy struktury się rozrastają, a powierzchnie wymagają nieco więcej wyrafinowania, potrzebujesz bardziej zaawansowanych narzędzi, które ułatwią Ci pracę. Platfortma systemowa PTC Creo została tak opracowana, aby pomóc Ci wykonywać skomplikowane zadania i przygotowywać projekty najwyższej jakości, jednocześnie nadążając za rosnącymi wymaganiami współczesnego rynku.


Creo Advanced Framework Extension (AFX)
Dowiedz się więcej o Creo AFX!

Creo AFX znacząco skraca czas tworzenia konstrukcji szkieletowych, ramowych czy struktur kratownicowych. Funkcjonalność tego modułu sprawdza się znakomicie nie tylko na początku pracy nad nowym produktem, ale też przy kolejnych projektach, w których chcesz ponownie wykorzystać te same części i złożenia.
Używając Creo AFX masz dostęp do obszernych bibliotek standardowych elementów stalowych i aluminiowych (belek, wsporników, schodów czy balustrad). Możesz w nich znaleźć wszystko, czego potrzebujesz do projektowania urządzeń przemysłowych, takich jak dźwigi, kratownice, mosty, elementy nośne maszyn i urządzeń, konstrukcje szkieletowe w przemyśle, maszyny pakujące, linie produkcyjne, etc.
Przykład? Powiedzmy, że chcesz zaprojektować duże, zaawansowane technologicznie urządzenie do napełniania butelek piwem. Ważne jest, aby zacząć od stworzenia odpowiedniej konstrukcji ramowej, zapewniającej wytrzymałość i prawidłowe funkcjonowanie. To fundament całej maszyny. Korzystając z Creo AFX, nie tylko perfekcyjnie wykonasz zadanie konstrukcyjne, ale również zaoszczędzisz czas i zmniejszysz koszty na każdym etapie prac – począwszy od projektu, poprzez analizę, aż po produkcję i montaż.


Creo Interactive Surface Design Extension (ISDX)
Dowiedz się więcej o Creo ISDX!

Nie każdy projekt ma wyglądać jak bombowiec strategiczny. Czasem chcesz uzyskać obłe kształty i łagodne linie. Swobodne modelowanie kształtów jest bardzo łatwe dzięki funkcjonalności aplikacji Creo ISDX. Pozwala ona na modelowanie powierzchni „free-form”, ich edycję oraz automatyczną weryfikację jakości bezpośrednio w trakcie procesu projektowania.
Teraz możesz skupić się na wyglądzie produktu, nie pomijając celu i założeń konstrukcyjnych projektu. Możesz zatem tworzyć atrakcyjne wizualnie kształty i powierzchnie, które przykują uwagę klientów.


Creo Piping and Cabling Extension (PCX)
Dowiedz się więcej o Creo PCX!

Po co rysować schematy elektryczne i ręcznie wytyczać trasy skomplikowanych układów kablowych i rurowych? Creo PCX to dedykowane rozwiązanie, które jest kompletnym, parametrycznym środowiskiem przestrzennego modelowania konstrukcji rurowych oraz instalacji kablowych.
Intuicyjność i łatwość obsługi Creo PCX sprawia, że uczysz się jej w mgnieniu oka. Dodatkową zaletą modułu jest to, że pomaga znacząco zredukować błędy i ograniczyć kolejne poprawki projektu, pozwalając na szybki zwrot z dokonanej inwestycji.
Firma CNB, producent jachtów, na dużą skalę wykorzystuje Creo PCX w procesach projektowania wysokiej klasy jednostek pływających. Aplikacja pozwala konstruktorom automatycznie znajdować najlepsze lokalizacje dla przebiegu instalacji rurowych i elektrycznych. Praca zaczyna się w Creo Schematics, gdzie powstaje schemat ideowy rozwiązania (diagram). Następnie w Creo PCX powstaje kompletny, przestrzenny projekt instalacji. Jest on elementem zintegrowanym z modelem 3D całej jednostki, który wykonywany jest w PTC Creo. Podczas całego procesu Creo PCX pomaga zespołowi gromadzić szczegółowe informacje dotyczące list części oraz przygotowywać specjalistyczną dokumentację, która musi spełniać określone normy wewnętrzne oraz branżowe.

Kliknij i zobacz, jak dzięki Creo powstają jachty zapierające dech w piersiach.


© 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone. 3D PRO Sp. z o.o.
design by fast4net


YT Linkedin FB